Let’s have a conversation about what you’d like to learn. We will begin with your
level of experience and design a course that is specific to what you want and
how you like to learn. We can cook in our indoor and out kitchens or yours.
Classes generally run about three hours each, depending on the curriculum.

All classes are completely hands-on, which is the only way to learn culinary skills.

$300 for a 3-hour class for one person.
$200/person for a 3-hour class for 2 or 3 people learning together.
$175/person for a 3-hour class for 4 or more people learning together.

Share the Culinary Experiences with your Friends, Family and Business Associates through Forno Rustico Gift Certificates.  Fill out the form on "Contact Us" page with your request and we will call to finalize details.

Lea Bergen
Forno Rustico